Biológiai elöadássorozat középiskolásoknak
az SZTE-TTIK Biológiai Tanszékcsoportja és a MABITE szervezésében
Idõpontok:
szept.
: 23-24.; szept.30-okt.1.; okt. 14-15.; 21-22., nov.: 11-12.; 25-26.; dec.: 2-3.
Péntek délután: 14.00 - 20.00 (3 elõadás)
Szombat délelõtt: 8.00 - 13.30 (3 elõadás)

Helyszín:
Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar
Biológia Épület
6726-Szeged, Közép fasor 52.

Témakörök:
Biokémia és sejtbiológia és biotechnológia, molekuláris biológia, vírusok, genetika, evolúció, idegrendszer, immunrendszer, anatómia-élettan, ökológia, növénytan (anatómia és élettan), etológia, evolúciós rendszertan.
Az egyes hétvégek pontos programja az elõadás elõtti hét végéig kerül fel az elõadássorozat honlapjára.

Elõadók:
A Szegedi Tudományegyetem egyetemi oktatói, professzorai és a Nemzetközi Biológia Diákolimpia csaptvezetõi.

Állandó részvételi lehetõség:
Szeptember 19. 18.00-ig történõ regisztrációval a
jelentkezési oldalon.
A hátrányos helyzetû és a halmozottan hátrányos helyzetû diákoknak ingyenes szállást és étkezést biztosítunk a hétvégékre.

Tesztírás:
Az elõadássorozat során, 4 alkalommal, szombat reggel 90 perces tesztet írhatnak az erre jelentkezõk a megelõzõ hetek elõadásának anyagából. A tesztek eredménye beleszámít a Nemzetközi Biológiai Diákolimpia válogatóversenyének eredményébe is.

Idõszakos részvételi lehetõség:
Az elõadások elõtti vasárnap este 18.00-ig történõ regisztrációval a
jelentkezési  oldalon. Ez azért szükséges, hogy a megfelelõ méretû termet tudjuk biztosítani az elõadásokhoz.

További részleteket a helyi közlekedésrõl, az ajánlott szállás- illetve étkezési lehetõségekrõl és a költségekrõl a jelentkezõknek küldünk.
!!! TESZTEK VÉGEREDMÉNYE !!!
TÁMOP 3.4.4/B-08/2-2009-0032